Grah s sirovo omako

Znam svetuje

Grah s sirovo omako je okusna in kremasta jed, ki jo lahko pripravite kot prilogo ali kot samostojno jed. Ta preprost recept združuje svež, sladek grah z bogato in sirasto omako, ki vas bo navdušila s svojim okusom. Svež grah se kuha do popolne mehkobe in nato obogati s kremasto omako, ki vsebuje nariban sir. Rezultat je prava paša za okusne brbončice. Ta jed je odlična za pomladne in poletne dni, ko je grah najboljši in najbolj sladek. Priprava je enostavna in hitra, zato je recept primeren za vsakdanje obroke ali posebne priložnosti. Združite sveže sestavine s sirovo omako in uživajte v slastnem grahu, ki bo zadovoljil vaše goste in vas pustil željne več.

Sestavine za grah s sirovo omako

• 500 g zamrznjenega graha
  • 200 ml smetane za kuhanje
  • 100 g naribanega sira (na primer cheddar ali gauda)

Postopek

1V velikem loncu zavrite vodo in vanj dodajte zamrznjen grah. Kuhajte ga približno 5-7 minut, dokler ne postane mehak. Nato ga odcedite in postavite na stran.

2V drugem loncu stopite maslo na srednji temperaturi. Dodajte sesekljano čebulo in česen ter ju pražite, dokler ne postaneta mehka in steklena.

3Dodajte moko v lonec s čebulo in česnom ter dobro premešajte. Kuhajte nekaj minut, da se moka malo zapeče, vendar pazite, da je ne zažgite.

4Postopoma vlijte smetano za kuhanje v lonec, medtem ko neprestano mešate, da se oblikuje gladka omaka. Kuhajte še nekaj minut, da se omaka zgosti.

5V omako vmešajte nariban sir. Mešajte, dokler se sir popolnoma ne stopi in omaka postane gosta in kremasta.

6Dodajte kuhani grah v omako ter dobro premešajte, da se grah enakomerno prepoji z omako. Po potrebi dodajte sol in poper po okusu.

7Kuhajte grah s sirovo omako še nekaj minut, da se vse sestavine dobro pregrejejo.

8Ko je jed pripravljena, jo postrezite vročo. Lahko jo uživate kot prilogo k mesnim jedem ali pa samostojno s kosom kruha.